Rita Ora me ‘shqiponjë’ në Wendy (Video)

191

auto_rita-ora1481356468

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, gjithmonë kujdeset që të promovojë vendin e saj të lindjes.

26-vjeçarja nga Prishtina, së fundmi ka qenë e ftuar në emisionin Wendy në Shtetet e Bashkuara ku moderatorja e pyet rreth karrierës së saj.

Wendy tha se Jay-Z ishte ai që e kishte zbuluar talentin e saj ku Rita pohon me kokë, më pas ajo i thotë Rites se ti je shqiptare dhe e bën me duar simbolin e shtetit duke i ndihmuar edhe Rita gjestin e saj me duar me ç’rast bënë krenar çdo shqiptar, siç ka bërë deri më tani Ora, transemton Gazeta Metro

Rita tash e sa vjet po pergadit albumin e saj më të ri i cili pritet të dal vitin e ardhshëm.

Comments