Roma po dridh Porton, shanse pa fund pjesën e parë vetëm një gol

323

 

Më në fund Roma shfaqet mirë në kompeticionet e mëdha transmeton faktiditor.Të paktën në pjesën e parë ndaj Portos në kualifikimet e Chamions League në ndeshjen e parë që zhvillohet në Portugali në stagiumin ” Dragao”.Pavarësisht se ishte një autogol nga Felipe , presioni i skuadrës së Spaletit ishte shumë i madh.Ata nuk nuk rreshtën së sulmuari.Rastet ishin pafund dhe Roma ka mundur të mbyllë gjithcka me shumë gola, por pavarësisht se Kasilas bëri një gabim fatal ku mundi Xheko ta mposht lehtas, ishte ish portieri madrilen që mbrojti disa raste të pastra.Porto në pjesën e parë nuk u shfaq aspak mirë por fitoi një shpresë për pjesën e dytë për shkak se Roma humbi Vermalen për shkak të një kartoni të kuq ndaj një ndërhyrje të ashpër ndaj kundërshtarit .Në pjesën e parë nuk ishte ajo Porto e fortë e edicioneve të kaluara./Faktiditor/

https://www.youtube.com/watch?v=EsKTAw9iwIU

Comments