Roma turpërohet,italianët me dy skuadra në Ligën e Kampionëve

306


Kryendeshja e Ligës së Kampionëve shndërrohet në një turp të rradhës për Romën që nuk di të luajë definitivisht në këtë kompeticion transmeton Faktiditor.Totti e shikonte i dëshpëruar nga pankina këtë tmerr që po i ndodhë skuadrës së tij që ia kushtoi gjithë jetën në futboll.Me dy kartona të kuq, me tre gola të pranuar kur ndeshja është duke vijuar akoma, e dërgon Porton më tej në fazën e grupeve ndërsa Italinë e braktis edhe një skuadër duke e lënë me dy të tilla në këtë kompeticion të vështirë, aq më tepër një Napoli që është poashtu si Roma dhe Juventus që gjithashtu nuk shpërfaqet në Ligën e Kampionëve ashtu sic di të bëjë në kampionat.Italianëve në këtë kompeticion u mungon Milani që ndodhet në një tunel të errët./Faktiditor

Comments