Ronaldinho tek ekipi i Chapecoense

114

Ronaldinho, ashtu si e gjithë bota e futbollit është shumë i prekur nga tragjedia e Chapecoenses.

Për ti ardhur në ndihmë këtij ekipi ai ka vendosur të rikthehet nga ‘pensioni’ dhe të luajë falas për këtë ekip për 2-3 vjet , duke mos kërkuar asnjë lekë dhe të ndihmojë ekipin të ringrihet.

Te njëjtën gjë pritet ta bëjnë dhe Juan Roman Riqueleme dhe Ze Roberto.

Gjest i madh nga gjeniu i futbollit./Shqipëriaime.al

Comments