Ronaldo emëron ‘zëvendësuesit’

359
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo is seen warming up prior to the UEFA Champions League group F football match Legia Warsaw vs Real Madrid CF in Warsaw, Poland on November 2, 2016. / AFP / Odd ANDERSEN        (Photo credit should read ODD ANDERSEN/AFP/Getty Images)

 

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo që së voni e ka vazhduar kontratën me klubin, ka paralajmëruar se nuk e ka në plan që të dorëzohet.

Në një intervistë portugezi, ka dhënë tre emra të ri që kanë potencial për t’i prirë futbollit në vitet në vijim.

“Në Evropë shoh shumë talent të rinj dhe mund të përmend disa: Renato Sanches, Andre Gomes, or Joao Mario”, ka thënë Ronaldo.

Sanches është lojtar i Bayern Munich, Andres Gomes në Barcelonë dhe Joao Mario në Itali te Inter./Klan Kosova/

Comments