Rrëfen një nga të lënduarat: Kishte edhe fëmijë, shkelnim mbi njëri – tjetrin

139
13646941_529858753872442_727945313_o-650x358

Ka marr lëndime të mëdha, por ka ikur në shtëpi, qysh në momentin kur ka arritur të ngritët.
Një nga të lënduarat pas incidentit që ndodhi në “BeerFest” tregon për lajmi.net plagët që ka marr dhe tmerrin që përjetoi.

 

Ajo thotë se ishin duke kërcyer kur kanë dëgjuar zëra “ikni ikni” dhe të gjithë kanë filluar të vrapojnë.

“Në ato momente nga paniku njerëzit filluan të shkelnin njëri tjetrin. Na i kanë hequr edhe rrobat e trupit dhe këpucët duke u kap njeri pas tjetrit. Kemi lëndime trupore dhe shenja në këmbë”, shpjegon ajo.

Por, më e keqja është që ka pasur edhe fëmijë të vegjël përreth të cilët kanë këkruar ndihmë.

“Luftë ka qenë, por me ë tmerrshmja është kur dëgjoje zëra “o Zot na ndihmo” . thotë ajo për lajmi.net

Comments