Sassuolo-Genk shtyhet për shkak të mjegullës, ja kur do zhvillohet ndeshja

146

Sassuolo-Genk shtyhet për shkak të mjegullës, ja kur do zhvillohet ndeshja

Europa League ka luajtur sot ndeshjet e fundit të fazës së grupeve por, Sassuolo-Genk është shtyrë për ditën e nesërme për shkak të mjegullës së dendur e cila e bëri të pamundur që të zhvillohej takimi.

Edhe pse fatet e ekipeve tashmë janë të përcaktuara, me Italianët jashtë Evrope dhe Belgët të kualifikuar, miqtë në rast fitoreje ose barazimi i rrëmbejnë vendin e parë Athletic Bilbaos.

Ndeshja do të zhvillohet nesër në orën 12:30.

Comments