Selena Gomez, “mbretëresha” e Instagramit

278

1480667459insta

Selena Gomez mbizotëron Instagramin. Rrjeti social ka treguar se 24-vjecarja ka më shumë ndjekës se çdo personazh tjetër publik, 103 milionë dhe gjithashtu postimet e saj kanë më shumë pëlqime në vitin 2016.

Kjo është tepër surprizuese duke marrë parasysh që këngëtarja është shkëputur 7 muajt e fundit për shkak të probleme me sëmundjen “Lupus”. Ajo u rikthye në qendër të vëmendjes përsëri në muajin nëntor në ceremoninë “AMA”-s.

Selena ka mposhtur mikeshën e saj më të mirë Taylor Swift me 93.6 milionë ndjekës. Beyonce është në vendin e tretë me 88.9 milionë ndjekës.

1480667553_sel1 1480667575_sel2 1480667579_sel3

Comments