Sërish tërmet në Shkup

233

jacina
Sapo është regjistruar një tjetër tërmet në Shkup raporton Faktiditor.Ai ka ndodhur në orën 1.32 pas mesnate ndërsa fuqia e tij ka qenë 3 shkallë sipas Rihterit .Tërmeti ka qenë me thellësi prej 5 kilometra dhe me epiqendër rreth 6 kilometra larg Shkupit.Përndryshe kryeqendra dhe zonat përreth janë përfshirë nga disa tërmete serike këto tre ditët e fundit që kanë shkaktuar dëme materiale , persona të lënduar që kanë kërkuar ndihmë si dhe kanë shkaktuar panik te shumë qytetarë kryesisht të Shkupit shumë prej të cilëve natën e kanë kaluar jashta shtëpive të tyre duke zgjedhur vende më të sigurta./Faktiditor/.

Comments