Sevilla-Espanyol, ndeshje e ” ç’mendur”, plot gjashtë gola në një pjesë

292

Plot gjashtë gola në pjesën e parë dhe po aq përmbysje.Sevilla dhe Espanyol në ndeshjen e parë kanë krijuar një spektakël por portieri mysafir shpëtoi skuadrën nga disa gola të pastër në një ndeshje të hapur transmeton Faktiditor.Goditja që në mesjavë i dha ” vëllau ” i madh Barcelona e bëri me guxim edhe Espanyolin që të bëjë një ndeshje pas pikë frike në një stadium të vështirë për të fituar , aty ku shumë skuadra të mëdha e kanë pësuar.Për vendasit ishte Vietto që shënoi dy herë dhe Sarabia ndërsa për skuadrën nga qyteti i Barcelonës shënuan Piatti, Perez dhe Mata./Faktiditor/

Comments