SHBA/ Bajerni “poker” Interit, Milani thyhet nga Liverpuli (VIDEO)

248

AFP_DQ0O2-U20218204956185C-U1605361833982gD-620x349@Gazzetta-Web_articolo

Skuadrat italiane kanë zhgënjyer përballë ekipeve angleze dhe gjermane. Interi e mbylli me zero pikë klasifikimin në turneun ICC në SHBA.Skuadra e Mançinit u mund me rezultatin 1-4 nga Bajerni i Mynihut. Bavarezët shënuan kater gola që në pjesën e parë dhe goli i vetëm për zikaltrit u realizua në fund të lojës nga Ikardi.

Edhe pse një takim miqësor, kjo sfidë ngriti më shumë pikëpyetje për Mançinin se sa dha zgjidhje për sezonin e ri, ndërsa gjermanët u rikthehen te rezultatet pozitive.

84408a861b14fbff518ebc40a283a19b-005-kdiD-U16053872311510G-620x349@Gazzetta-Web_articolo

Sfida tjetër mes Milanit dhe Liverpulit la shije të hidhur te kuqezinjtë. Pas fitores ndaj Bordosë dhe Bajernit të Mynihut, Milani duket se zbriti me këmbë në tokë.

584799934_articolo

Liverpuli e fitoi këtë sfidë me rezultatin 0-2. Për Milanin kjo ishte një ndeshje për t’u harruar, pasi anglezët dominuan takimin, ndërsa italianët nuk kryen asnjë gjuajtje në portë.

Comments