SHBA, të shtëna me armë në Kaliforni, bllokohet votimi në një qendër

293

SHBA, të shtëna me armë në Kaliforni, bllokohet votimi në një qendër

Një qendër votimi në Azusa në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është bllokuar për shkak të të shtënave me armë.

Sipas mediave amerikane, dy persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital.

Ngjarja ndodhi në një lagje rreth orës 14:00 sipas orës lokale, dhe nuk ka raportime që të shtënat të kenë lidhje me procesin e votimit.

Comments