Shkëndija e nis me spektakël kampionatin-fiton ndaj Sileksit-Foto

270

 

image-2-400x300

Dy gola perfekt në pjesën e parë, kaq i janë dashur Shkëndijës për të fituar ndeshjen e parë të kampionatit të ri.Minutat e para ishin krejtësisht dominuese për tetovarët që shënuan dy gola të shpejtë, ndërsa më i mrekullueshmi ishte ai i Ibrahimit nga një distancë.Sileksi arriti të shënojë krejt në fund nëpërmjet një penaltie inekzistete dhe kjo ishte e gjitha që mysafirët mundnin të bënin në këtë përballje ku Shkëndija mendjen e mban krejtësisht diku tjetër më saktësisht tek kundërshtari i UEFA League Gent pas disa ditësh.Ndeshja midis Shkëndijës dhe Sileksit nisi me një minutë heshtje për viktimat e vërshimeve në zonat e Shkupit ndërsa paratë e biletave u janë dedikuar familjeve që pësuan nga kjo tragjedi dhe të tjerëve që humbën thuajse gjithcka./Faktiditor/.

Comments