Shkëndija një ” makineri që bluan” kundërshtarët.Kualifikim historik në UEFA LEAGUE

304

 

Shkëndija humb ndeshjen por fiton kualifikimin.Kjo e para nuk ka rëndësi, ndërsa e dyta e dërgon tashmë drejt majave të futbollit evropian.Askush nuk ka mundur ta besojë këtë , por tashmë ëndrra është bërë realitet dhe Shkëndija i përketë lavdisë.Kualifikimi ndaj Mllada Boleslav një skuadër nga një kampionat i fortë e bën akoma më të jashtëzakonshme këtë triumf.Shkëndija edhepse humbi ndeshjen me rezultat minimal, ishte ndeshja e parë që kishte përfunduar gjithcka.Tashmë klubi nga Tetova dhe jo vetëm për shkak të tifozerisë që ka gjithandej e pret një kundërshtar , të fundit për të hyrë në grupe dhe kjo është gjëja më e jashtëzakonshme që mund të bëjë një skuadër që të ndeshet me skuadra si Sevila, Manchester United, dhe shumë skuadra tjera prestigjioze në Evropë./Faktiditor/.

 

Comments