Shkëndija shënon përmes Hasanit dhe Junior që feston me shqiponjë

290


Shkëndija e Tetovës përmes Junior shënon ndaj Mllada Boleslav në ndeshjen e parë që luhet në Shkup në kuadër të kualifikimeve për UEFA LEAGUE në raundin e tretë të kualifikimeve.Më pas ishte Hasani që dyfishon rezultatin .Goli i parë ishte  një aksion perfekt që nisi nga Hasani që ka luajtur një ndeshje të mrekullueshme duke bërë që një ndërhyrje ndaj tij të ndëshkohet me të kuq një lojtar mysafir duke i dhënë avantazhin numerik Shkëndijës.Shkëndija shënon brenda shtatë minutave dy gola të rëndësishëm për ndeshjen e kthimit në Ceki pas disa ditësh/Faktiditor/.

Comments