Shpërthim i fuqishëm në Turqi, kamikazi hedh veten në erë në mes të dasmës 

252

 

57b8c11ac461880a2c8b461c

Një shpërthim vetëvrasës ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Turqi, teksa një kamika hodhi veten në erë në një dasmë.

Ngjarja ndodhi në Gaziantep, qytet në kufi me Sirinë, teksa raportohet se 8 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Guvernatori i qytetit Gaziantep tha se ngjarja është një sulm terrorist.

Deri tani askush nuk e ka marrë përsipër sulmin vetëvrasës./SYRI.net/

619020Screenshot_17 57b8bf60360fd_turjey14

Comments