Shpërthim në Turqi, tre policë të vdekur

133

112435_turska_f-660x380

Moebel THEMA

Tre policë janë vrarë nga një shpërthim në qytetin juglindor të Turqisë, Gaziantep .

Lajmin e kanë konfirmuar zyrtarë policorë dhe burime spitalore, njofton Klan Kosova.

 Shpërthimi mendohet të jetë shkaktuar nga një vetëvrasës me bombë, gjatë një bastisjeje të policisë në një shtëpi e cila dyshohej për banorë që i përkisnin grupit të ashtuquajtur, Shtet Islamik.
Comments