Shpërthimi në Turqi ndërpret dasmën(VIDEO)

347

 


Shpërthimi në Turqi ndërpret dasmën(VIDEO)

Kjo video tregon momentin e tmerrshëm të shpërthimit që ndodhi mbrëmë në Turqi dhe ndërpreu edhe një dasmë. Shumë pranë qytezës, Van në momentin që ka shpërthyer bomba, po zhvillohej dasma.

Në video duken njerëzit duke kërcyer teksa kur dëgjojnë shpërthimin shtrihen të gjithë në tokë. Mëngjesin e sotëm, një sulm me bomb është kryer në afërsi të stacionit qendror policor në Van, duke vrarë tre persona dhe lënduar 40 të tjerë.

Disa orë më vonë, një shpërthim tjetër e ka goditur stacionin policor në qytezën e Elazigut, duke vrarë tre persona dhe lënduar 120 persona të tjerë.

 

https://www.youtube.com/watch?v=96Bjhhmaei4

Comments