Shqipëria në betejën e ashpër midis titanëve

172

Image result for albania spain
Të gjithë e ëndërrojnë kualifikimin në një botërorë kombëtaresh, por ka disa ndeshje që janë të të njëjtit nivel sikur të jesh atje ndonëse ndodhin para[rakisht trasnemton Faktiditor.Shqipëria e ka këtë rast të madh.Luan kundër atyre që morrën gjithcka të mundshme nga trofetë e mëdhenj këto vite , me spektakël, lojë që shkonte deri në perfeksion, pra luajnë me spanjolët e mëdhenj.Nëse ka një rast më të madh në futboll që është sikur të prekësh Kupën e Botës, atëherë kjo është përballja me t’a dhe casti për kombëtaren shqiptare ka ardhë tashmë.Një fitore do ishte e lavdishme dhe po aq historike, ndërsa tre pikë të tjera do t’a forconin Shqipërinë në tabelë me pikë maksimale në po aq ndeshje.Në betejën e ashpër midis titanëve përfshirë edhe italianët në anën tjetër, të luftosh dhe po aq ta mposhtësh konkurencën e mundshme me t’a është njëjtë si të udhëtosh në një planet tjetër.Shqipëria di të luajë tashmë në ndeshje të mëdha, me kombëtare të mëdha.Ndeshja me Spanjën në rrethana të tilla të jepet njëherë mundësia e një përballje të tillë kaq gjigande dhe Shqipëria e di me cilët ka të bëjë sonte në mbrëmje, por në rast fitoreje që duket e vështirë, atëherë rrugëtimi do të bëhet më i lehtë dhe Rusia nuk do të jetë më vetëm një ëndërr por dicka më shumë për të arritur atje./Faktiditor/.

Comments