Shqipëria nuk prek finalen e Eurovision 2024

1,243

Këngëtarja Besa Kokëdhima, nuk ka arritur ta prek finalen e Eurovision-it 2024.
Përfaqësuesja e Shqipërisë me këngën ‘Titan’ u skualifikua nga gara në gjysmëfinalen e dytë, shkruan lajmi.net.

Në gjysmëfinalen e parë janë kualifikuar këto shtete: Serbia, Portugalia, Sllovenia, Ukraina, Lituania, Finlanda, Qipro, Kroacia, Irlanda dhe Luksemburgu.

Ndërsa në gjysmëfinalen e dytë që u mbajt mbrëmë arritën ta prekin finalen këto shtete: Letonia, Austria, Holanda, Norvegjia, Izraeli, Greqia, Estonia, Zvicra, Gjeorgjia dhe Armenia.

Kujtojmë se finalja do të mbahet të shtunën me 9 Maj. /Lajmi.net/

Comments