Shqiptarja interviston Dua Lipën në ZDF, flasin shqip për ushqimin e preferuar (VIDEO)

222

Dy shqiptare të suksesshme janë bërë bashë në televizionin publik gjerman, njëra në rolin e gazetares e tjetra një yll i muzikës.

Gazetarja e suksesshme shqiptare në televizionin publik gjerman ZDF ka intervistuar Dua Lipën, madje duke i uruar mirëseardhje në gjuhën shqipe, përcjell lajmi.net.

Dua, sigurisht, i është përgjigjur në shqip, ndërsa ato edhe më vonë kanë folur për piten, që është ushqimi i preferuar i Duas, ndërsa këngëtarja ka treguar se i flet rrjedhshëm dy gjuhë: anglishten dhe shqipen.

Në këtë bashkëbisedim, vajzat nga Kosova janë treguar shumë të emocionuara, duke përshkruar gjuhën dhe ushqimin shqiptar për ndjekësit.

Comments