S’ka finale për Shqipërinë në Eurovision

1,028

Shqipëria nuk është kualifikuar për në finalen e Eurovisionit

Këngëtarja shqiptare Ronela Hajati me këngën “Sekret” ka dështuar për të shkuar në finale të kësaj gare.

Pas votimit të publikut, Shqipëria këtë vit nuk do të jetë në finale.

Moebel THEMA

Pasi janë llogaritur votat e publikut krahasuar më ato të jurisë.

Kështu pas votave në finale kanë shkuar:

Zvicra, Armenia, Islanda, Lituania, Portugalia, Norvegjia, Greqia, Ukraina, Moldavia dhe Holanda.

Kujtojmë se Ronela ka marrë kritika për paraqitjen e saj skenike sonte ndërsa BBC ka pasur një “tallje” me këtë paraqitje. /GazetaExpress/

Comments