S’ka gola – Kroacia e Maroku ndahen në paqe

82

Ka përfunduar pa fitues ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë.

Kombëtarja nënkampione e botës, Kroacia nuk arriti më shumë sesa një barazim pa gola në ndeshjen kundër Marokut, shkruan lajmi.net.

Moebel THEMA

Ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë ishte një ndeshje mjaft e balancuar. Asnjëra skuadër nuk pati paraqitje për t’u dalluar më shumë sesa tjetra.

Me barazimin pa gola, dy kombëtaret e grupit F tashmë shkojnë në kuotën e një pike.

Në të njëjtin grup luajnë edhe Belgjika e Kanadaja, kombëtare të cilat përballen sonte me fillim nga ora 21:00. /Lajmi.net/

Comments