Sllupçani ndihmon Hasanbegun (Foto)

211

a-2-620x330

Disa dhjetra aktivist nga fshati Sllupçan i Kumanovës sot janë nisur për në fshatin Hasanbeg të Shkupit për t`i ndihmuar banorëve atje për pastrimin e shtëpive dhe rrugëve, shkruan TetovaSot.

Banorët e Sllupçanit këtë aksion vullnetar e kanë ndërmarr në shenjë solidarizimi me banorët e goditur nga katastrofa natyrore me 6 dhe 7 gusht të këtij viti, ku si rezultat i vërshimeve humbën jetën mbi 20 persona. Përndryshe, banorët e Sllupçanit njihen brenda Kumanovës dhe më gjërë si popull mjaft solidar.b

Comments