Sulmohet fizikisht gazetari i TV Tellmës, sulmuesi kapet menjëherë

351
Sulmohet fizikisht gazetari i TV Tellmës, sulmuesi kapet menjëherë

Gazetari i televizionit Tellma Pavle Belovski është sulmuar me grushta e shqelma derisa është përgatitut të raportojë drejtpërdrejtë  në lajmet e fundit të këtoij televizioni.

Incidenti ka ndodhur para ndërtesës së Ministrisë për punë të brendshme, ndërsa gazetari është sulmuar nga person i panjohur të cilin policia menjëherë e ka arestuar, raporton Aktuale.mk

Sulmuesi për momentin ndodhet në stacionin policor dhe po jep dekleratë.

Comments