Sulmohet me armë vetura e policit në veri të Mitrovicës

329

Moebel THEMA

Është sulmuar me armë zjarri vetura e policit të Kosovës, Bane Bozhoviq në veri të Kosovës me ç’rast janë shkaktuar dëme materiale, ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz, bëjnë të ditur burime të KP.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë pas mesnate, përkatësisht rreth orës 01:30 në rrugën ‘Lola Ribar’ në veri të Mitrovicës, derisa vetura ishte e parkuar.

Policia ka dalë në vendngjarje dhe është në kërkim të autorit apo autorëve të këtij incidenti, derisa motivi i sulmit nuk dihet.

Ndryshe, polici Bane Bozhoviq kishte pësuar lëndime edhe gjatë një sulmi tjetër me granatë ndaj policisë që kishte ndodhur katër muaj më parë në veri të Mitrovicës.

Comments