Superderbi anglez i takon Liverpool-it pjesën e parë-foto

217


Superderbi anglez në pjesën e parë i takon Liverpool me një lojë briliante dhe me gola secili më i mirë se tjetri transmeton Faktiditor.I pari nga një mbrojtës sic ishte Lovren ndërsa i dyti ishte një perlë e vërtetë nga Henderson.Duket se ndikimi Klop te skuadra e qytetit të Bitelsave po jep frutet e veta.Liverpool po luan një lojë briliante gati në secilën ndeshje ndonëse ka akoma gjëra për të rikuperuar për t’u kthyer atje ku e ka vendin, te trofetë e rëndësishëm dhe te lavdia.Një ndër këta trofe që është bërë tashmë opsesion është kampionati që nuk po e fitone kjo skuadër legjendë për shumë kohë.Chelsea pas një fillim sezoni të shkëlqyer me Konten po stagnon në dy ndeshjet e fundit.Të paktën me Liverpool ka edhe një shansë, pjesën e dytë për të ndryshuar gjërat edhepse është shumë e vështirë nën disavantazhin prej dy golash./Faktiditor/

Jordan Henderson scores the second with a sublime strike.Thibaut Courtois dives but can’t stop Henderson’s dipping strike.

 

Comments