Të famshmit që ndërruan jetë gjatë këtij viti (FOTO)

132

American-heavyweight-champion-Cassius-Clay-later-Muhammad-Ali-ducks-a-left-hand-jab

 

Ende pa mbaruar viti 2016-të, shumë të famshëm, të dashur nga publiku, janë ndarë nga kjo jetë.

Nga aktorë dhe komedianë e deri tek muzikantë, ne duam të kujtojmë emra të njohur të cilët nuk janë më në mesin e botës së showbizit ndërkombëtar, transmeton Klan Kosova.

Duke filluar me lajmin e trishtuar të vdekjes së David Bowie në janar, ka edhe një rrymë të emrave të cilët kanë vdekur duke përfshirë edhe legjenda të muzikës, si Prince, ylli i Harry Potter – Alan Rickman, Terry Wogan, Denise Robertson dhe Kenny Baker.

Më poshtë i keni disa prej të famshmëve që kanë ndërruar jetë – ata që kanë frymëzuar shumë breza!

Alexis Arquette ka vdekur më 11 shtator në moshën 47 vjeçare.

Alexis-arquette-in-The-Wedding-Singer

Ylli i shumë filmave të njohur Gene Wilder vdiq më 29 gusht në moshën 83 vjeçare.

American-actor-Gene-Wilder-as-Willy-Wonka-in-Willy-Wonka-The-Chocolate-Factory-1971

Më 13 gusht, aktori Kenny Baker vdiq në moshën 81 vjeçare.

Kenny-Baker

Aktorja Caroline Aherne vdiq më 2 korrik në moshën 52 vjeçare.

Caroline-Aherne

Aktori Anton Yelchin vdiq pas një aksidenti me makinë në moshën 27 vjeçare.

Anton-Yelchin-as-Chekov-in-Star-Trek

Ish-kampioni i boksit, Muhammad Ali, vdiq në moshën 74 vjeçare.

American-heavyweight-champion-Cassius-Clay-later-Muhammad-Ali-ducks-a-left-hand-jab

Ylli Prince ndërroi jetë në studiot e tij të regjistrimit në Minneapolis në moshën 57 vjeçare.

Prince

Prodhuesi i muzikës, David Gest u gjet i vdekur në një hotel në Londër, në moshës 62 vjeçare.

David-Gest-MAIN

Sir Terry Wogan ndërroi jetë në moshën 77 vjeçare pas një beteje me kancerin.

Terry-Wogan

Aktori Alan Rickman vdiq në fillim të këtij viti, në moshën 69 vjeçare.

Alan-Rickman

2016-ta ka filluar keq për shumë njerëz, me shpalljen tronditëse të vdekjes së yllit të rokut, David Bowie në moshës vetëm 69 vjeçare.

David-Bowie

 

 

Comments