Të lënduarit nga Maqedonia në Turqi dërgohen në Keshan i Malkara (FOTO/VIDEO)

188

lenduari

Një 45 vjeçar  ka humbur jetën dhe 38 të tjerët janë të lënduar ku mes tyre 5 janë në rezik për jetën. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 1 të natës afër qytetit turistik Malkara, përcjell TetovaSot.

Autobusi i firmës “Boga Transport” që kishte dy shofer dhe 37 udhëtarë është përplasur me një kamion në Turqi.

Një grua është tepër e lënduar e cila kishte mbetur nën sedilje ku mjekët kanë qenë të detyruar tia presin dy këmbët.

17 të lënduar janë dërguar në Keshan, ndërsa 22 të tjerët në Malkara.

tur

https://www.youtube.com/watch?v=QO6P3-DlVmI

Comments