Tërmet i fuqishëm godet Italinë

18,513

Italia tronditet nga një tjetër tërmet i fortë i cili ka goditur veriun e vendit mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë 4.1 ballë.

Epiqendra ka qenë 15 milomektra nga Modena dhe 50 kilometra nga Bolonja.

Nuk raportoht për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Ndërkohë që dy ditë më parë Italia u godit nga një tjetër tërmet i fortë i shkallës 4.6 ballë.

 

 

Comments