Tërmet i ri dridhi Maqedoninë sot në mëngjes

89

termet-0913_1478855847-9201875

Moebel THEMA

Maqedoninë po vazhdojnë ta dridhin tërmetet, kryesisht me intensitet të dobët. Ai i radhës ishte sot në ora 8 e 50 dhe kishte intensitet prej 3.4 ballë të Rihterit, me epiqendër 19 kilometra në jug të Dojrani dhe diku 154 kilometra larg kryeqendrës, Shkupit.

Thellësia e eliqendrës ka qenë 10 kilometra, dhe nuk raportohet për dëme eventuale materiale.

Comments