Tërmeti e dridh edhe një qytet tjetër të Maqedonisë (FOTO)

146

3-3

Në ora 17:11 në territorin e Greqisë, në afërsi të pikës së kalimit kufitar Bogorodicë, tërmeti ka goditur përsëri me intesitet 3.1 të shkallës Rihter të regjistruar nga Observatori sizmologjik euro-mediteran.

Tërmeti ishte në një thellësi prej 2 km, dhe epiqendra ishte afër Arhangelos, 20 km në perëndim të Gjevgjelisë, transmeton TetovaSot.

Në 48 orët e fundit, kryeqyteti i Maqedonisë u trondit nga dhjetra tërmete, nga të cilat dy ishin më të fuqishëm me intesitet prej 5.3 dhe 4.8 të shkallës Rihter.

Përveç Maqedonisë, tërmete u ndjenë në Bullgari, Greqi dhe Turqia perëndimore po dridhet vazhdimisht për më shumë se një javë./TetovaSot/

2

Comments