Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është i tronditur nga humbjet e jetëve dhe pasojat vërshjimeve në Maqedoninë, një natë më parë.

Postimi i Thaçit në Facebook:

“Jam i tronditur nga humbjet e jetëve nga pasojat e rrebeshit të madh të shiut në Maqedoni. Ngushëllime të gjithëve që janë prekur. Institucionet e Kosovës janë të gatshme të ndihmojnë. HTH”, ka shkruar Thaçi në Facebook./Telegrafi/