“The New York Times”: Shqipëria asgjeson miliarda euro kanabis

276

 

Gazeta amerikane “The New York Times” dhe agjencia e lajmeve Asociated Press shkruajnë për aksionin e qeverisë shqiptare kundër kultivuesve të hashashit.

Për herë të parë bëhet e ditur sasia reale e bimëve të asgjësuar nga policia. Sipas zyrtarit të lartë të policisë, Altin Qato, janë zbuluar dhe shkatërruar 1.7 milionë rrënjë kanabis sativa.

http://81.7.13.100/videostreaming/2016/09/05/1473097605/1473097605433/1473093036.mp4

Comments