Thyhet fortesa Manchester City-humbja e parë zyrtare për Pep Guardiola

272

Image result for totanhem manchester city 02 10 2016
Zyrtarisht është humbja e parë që prej kur Pep Guardiola morri drejtimin e Manchester City transmeton Faktiditor.Në fakt pas qindra minutash në premier League, gjeniali Pep humb tre pikët e para pas një starti briliant ndaj Totenhem si mysafir , që ka poashtu një strateg të jashtëzakonshëm.City morri prapa që në momentin kur vetë hapi rezultatin përmes autogolit të Kolarov ndërsa më pas ishte shumë më e lehtë për vendasit kur shënuan edhe golin tjetër përmes Alli dhe humbën një penalti .Totenhem ka në përbërje një skuadër të re dhe shumë të fortë.Manchester City në xhiron e shtatë ka 18 pikë dhe është akoma lider i pakontestueshëm në Angli në ndërkohë që kanë mbetur akoma edhe ndeshje tjera për tu zhvilluar që të përmbyllet gjithcka sa i përketë klasifikimit të skuadrave tjera./Faktiditor/.

 

Moebel THEMA

https://www.youtube.com/watch?v=-NmOT1r0t1I

Comments