Tiranë, makina merr flakë në mes të natës

323

Tiranë, makina merr flakë në mes të natës

Një makinë është përfshirë nga fakt gjatë natës në kryeqytet.

Mësohet se rreth orës 01:00 të kësaj të enjte, në rrugën “Grigor Gjirokastriti”, ka rënë zjarr në një mjetin e parkuar tip “Renault”.

Mjeti u zbulua se ishte në pronësi të Shkëlqim.H., 49-vjeç, banues në Tiranë.

Makinës i është djegur pjesa e motorit dhe dy gomat e para. Nga veprimet e kryera rezultoi se shkak i rënies së zjarrit ka qenë një shkëndijë në baterinë e mjetit. Ndërkohë, materialet për rastin u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për ngjarje aksidentale. /Syri.net/

Comments