Tragjedi në futbollin italian/ Vdes trajneri në aksident, plagoset portieri

237

Një lajm shumë i hidhur ka pushtuar kampin e skuadrës italiane të Sirakuzës.

Ekipi italian i cili militon në Seria C është bërë kryefjalë e mediave italiane pas aksidenteve tragjike që i mori jetën trajnerit Davide Artale dhe lanë të plagosur portierin e skuadrës, Maurice Gomis.

Trajneri Artale ka mbetur i vdekur në vend pasi makina e tij u përplas me një mur dhe u rrokullis disa herë, ndërsa portieri Gomis është lënduar dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Comments