Tre të arrestuar në Gostivari për trafik kokaine

317

Policia e rajonit të Gostivarit mbrëmjen e djeshme ka arrestuar tre persona, nën dyshimin për tregti ilegale me kokainë, transmeton Alsat.

“Janë privuar nga liria K.M. (30), K.O. (20) nga Gostivari, si dhe O.S. (19) nga fshati Banjicë e Epërme të Gostivarit për shkak të dyshimeve për kryerje të veprës penale `prodhim dhe shpërndarje e paautorizuar e substancave narkotike dhe substancave psikotrope` si dhe për `përdorim të substancave narkotike`”, informon Ministria e Brendshme.

Gjegjësisht tek K.M. gjatë kontrollit u gjetën pesë pako kokainë, të cilat ai donte t’ia shiste personave K.O. dhe S.O.

Comments