Tre të lënduar nga një vetaksident në Klinë, një fëmijë dërgohet në QKUK

160

Tre persona kanë mbetur të lënduar, në mesin e tyre një fëmijë në Grabanicë të Klinës.

Kjo si pasojë e një vetaksidenti me makinë.

Rastin për Klan Kosovën e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Pejës, Fadil Gashi.

“Policia është njoftuar për një vetaksident në fshatin Grabanicë në Komunën e Klinës. Lëndime kanë pësuar tre persona, njëri nga është fëmijë dhe ka pësuar lëndime të rënda. Fillimisht janë dërguar në Qendrën Mjekësore Familjare, pastaj në Spitalin Rajonal në Pejë. Fëmija është dërguar për në QKUK me udhëzim të mjekut kujdestar. Rasti është duke u hetuar”, tha Gashi.

Më tutje ai tha se organet kompetente janë në vendngjarje për të kuptuar shkakun se si ka ardhur deri te aksidenti. /Klankosova.tv

Comments