Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, përkatësisht në fshatin Babush.

Tre persona, dy të gjinisë femërore dhe një mashkull kanë vdekur në vendin e ngjarjes, bëri të ditur për RTV21 zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Aksidenti ka ndodhur mes një kamioni dhe një veture me targa të huaja. Ndërkohë rruga magjistrale Ferizaj Prishtinë ka vazhduar të jetë e bllokuar.