Ushtria turke hynë në qendër të ISIS-it

114

Al Bab ndodhet rreth 30 kilometra në verilindje të Aleppos

Ushtria turke ka hyrë në qytetin strategjik sirian, Al Bab, i cili deri më tani ishte një fortesë e të ashtuquajturit Shteti Islamik në veri të Sirisë, njoftoi Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Ushtria turke më 24 gusht ka filluar një ofensivë në veri të Sirisë, për të neutralizuar kërcënimet terroriste të Shtetit Islam dhe për të forcuar sigurinë në zonën kufitare./21Media

Comments