Vdes 59-vjeçari nga Prizreni i diagnostifikuar me Covid-19

293

Sipas MSH-së ai ishte diagnostifikuar me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë në Klinikën Infektive një 59-vjeçar me incialet A.H nga Prizreni.

Sipas MSH-së ai ishte diagnostifikuar me Covid-19.

“I njëjti po trajtohej prej ditësh në Mjekimin intensiv të Klinikës Infektive dhe kishte edhe sëmundje tjetër shoqëruese”.

Comments