Vdes djaloshi 19 vjeçar nga Shkupi i goditur nga vetura

295
Vdes sjaloshi 19 vjeçar nga Shkupi i goditur nga vetura

Një nëntëmbëdhjetë vjeçar nga Shkupi që me 20 shtator u godit nga një veturë  ka ndërruar jetë

MPB sot informoi se djaloshi H.K. nga lagja Goce Dellcev ka vdekur me 1 tetor në Klinikën për anestezi, reanimacion dhe mjekim intensiv.

Aksidenti ka ndodhur me 20 shtator në lagjen Goce Dellcev, në rrugën lokale për në fshatin Petrovec. Ashtu si informoi atëherë MPB-ja, në djaloshin është goditur vetura e tipit Mercedes e drejtuar nga J.D.(54).

H.K. është dërguar në spital, ku iu janë konstatuar lëndime të rënda, ndërsa nga policia informuan se gjendet në rrezik me jetë

Comments