Vdes ish-komandanti i UÇK-së

324

Ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK, Shefqet Paçarizi.

Lajmin e ka bërë të ditur komuna e Malishevës përmes një postimi në Facebook.

Njoftimi i plotë:

Dega e OVL të UÇK në Malishevë, njofton se ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK, Shefqet Paçarizi.

Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta te Shefqet Paçarizi

Ish Komandant i Batalionit te dytë Brigada 122 Imer Krasniqi varrimi bahet sot me dt. 16.01.2021 ne ora 15:00 ne varrezat e veteranve ne F.sh Dragobil
Ngushllime familjes dhe Shokëve! /Lajmi.net/

Comments