Vdes qytetari nga Rahoveci, bie në humnerë

289

foto

Një qytetarë nga fshati Opterushë i Rahovecit ka humbur jetën, pasi gjatë punës me bager nga pakujdesia ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në një humnerë jashtë rruge.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, vdekjen e tij e ka konfirmuar ekipet mjekësore.

“Në vend-ngjarje kanë dalur njësit  përkatëse policore dhe ekipi mjekësor i cili ka konfirmuar vdekjen  e viktimës . Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në Institutin  e Mjekësisë Ligjore për Obduksion. Njësit policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në njoftim.

Comments