Veseli: Ministrat serbë së shpejti do të kthehen në Qeveri

149
Veseli: Ministrat serbë së shpejti do të kthehen në Qeveri

Moebel THEMA

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli tha sot se shumë shpesh shkon në veriun e Kosovës por që nuk dëshiron ta shfaq publikisht.

Këtë deklaratë Veseli e bëri pas takimit që pati me nënkryetarin e komunës së Leposaviqit, Mihret Salkoviq.

Veseli tha se shumë shpejt do ta vizitojë edhe zyrtarisht Komunën e Leposaviqit pasi që është i ftuar nga Lista Serbe.

Kryetari i Kuvendit është pyetur edhe për kthimin e mundshëm të ministrave serbë në Qeveri, për të cilët tha se pret shumë shpejt që ata të kthehen.

“Zyrtarisht ende s’janë kthyer por kemi kontakte. E kanë një qëndrim politik por besoj që shpejt do të përmirësohet situata dhe do të kthehen”, tha Veseli.

Ai shtoi se me nënkryetarin e Leposaviqit kanë biseduar për situatën në këtë komunë dhe për infrastrukturën dhe mundësisë e investimeve në atë pjesë.

Comments