Veseli nënshkruan në librin e zisë për viktimat në Maqedoni

164
13935107_630276353814241_475177432306372390_n

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli u nënshkrua në librin e zisë të hapur në Ambasadën e Maqedonisë në Prishtinë, në nderim të viktimave të përmbytjeve që ndodhën disa ditë më parë në Shkup dhe rrethinë, shkruan arbresh.info

Në një postim në llogarinë e tij në Facebook ai ka thënë se “Pranë ambasadës së Republikës së Maqedonisë, u nënshkrova në Librin e zisë, dedikuar viktimave nga vërshimet në rrethinën e Shkupit, me ç’rast në emrin tim dhe Kuvendit të Republikës së Kosovës, shpreha ngushëllimet më të sinqerta për familjet e goditura nga kjo tragjedi natyrore dhe institucionet e këtij shteti fqinj.K.V.”/Arbresh.info

13880278_630276363814240_8642677921358210426_n

Comments