VIDEO/ Bajerni nuk ndalet, merr tjetër fitore

285

VIDEO/ Bajerni nuk ndalet, merr tjetër fitore

 

Bajerni i Mynihut nuk ndalet pasi ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme duke kryesuar bindshëm Bundesligën gjermane.

Pas e eliminoi nga Kupa e Gjermanisë, bavarezët ditën e sotme kanë mposhtur Ausburgun në transfertë me rezultatin 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 9-të të Bundesligës.

Golat për ekipin e Carlo Ancelottit i shënuan Robert Leëandoëski (20’ dhe 49’) si dhe Arjen Robben (22’), ndërsapër Augsburg shënoi Ja-Cheol Koo (67’).

Bajerni kryeson Bundesligën me 23 pikë, ndërsa dy pikë më pak ndodhet Leipzig në vendin e dytë.

VIDEO

Comments