VIDEO/ ‘Duaji prindërit!’ 2 djemtë filmojnë lamtumirën e fundit, pas një aksidenti të tmerrshëm me motor

88

VIDEO/ ‘Duaji prindërit!’ 2 djemtë filmojnë lamtumirën e fundit, pas një aksidenti të tmerrshëm me motor

Moebel THEMA

Një person është filmuar në gjendje të rëndë në një zonë të pyllëzuar, automjetet mund të dëgjohet që kaojnë por asnjëra nuk ndalon. Diepenbrock i ka filmuar këto pamje diku nga mesi i tetorit, pasi kishte bërë një  një aksident të rëndë me motor bashkë me mikun e tij 29-vjecar, në kufi të Karolinës Veriore.

Diepenbrock ishte plagosur rëndë, por ndihma nuk ishte duke ardhur. Miku i tij, i cili humbi jetën në këtë aksident fatal mes dhimbjeve filloi të filmonte videon e mëposhtme.

“Përshëndetje të gjithëve”, thotë ai në video. “Shkatërrova gjithcka, kjo është e gjitha, është e vetmja e vërtetë që mund t’ju them. Ne jemi rrëzuar nga gati 50 këmbë lartësi dhe ramë në këtë në luginë. Dua t’ju them vetëm që ju dua djema. Më vjen keq, u tregova budalla, por ju e dini se kjo është ajo që bëj gjithmonë. “

Diepenbrock pastaj i thotë prindërve të tij se ai  do dhe kërkon që dikush të kujdeset për ta.

Kurrë mos harroni t’i tregoni se i doni prindërit. Kurrë nuk kalojmë kohë të mjaftueshme me ta, kurrë nuk kalojmë kohë të mjaftueshme me njerëzit tanë të afërt.

Diepenbrock dhe Phillip Polito po bënin gara me motor. Një raport i “The Independent”  tregon se Polito frenoi fuqishëm ndërkohë që po udhëtonin në rrugë, më pas Diepenbrock e goditi nga mbrapa. Përplasja i ka dërguar dy motoçiklistët në humnerë,raporton syri.net, por rezultoi fatale për Politon. Gazetat raportojnë se Diepenbrock ka pësuar shpim në mushkëritë dhe thyerje brinjësh.

Comments