VIDEO/ E frikshme, momenti kur peshkaqeni shqyen lopën

277

VIDEO/ E frikshme, momenti kur peshkaqeni shqyen lopën

Në një video tregohet një peshkaqen tigër i është filmuar nën ujë në mes të Oqeanit Indian duke ngrënë një lopë. Peshkaqeni ishte filmuar duke ngrënë gjysmën e kafshës së ngordhur në gjirin e ishullit francez të Mayottes.

Moebel THEMA

Disa burra të cilët ishin duke qëndruar në maje të një varke ishin ata që regjistruan skenën tmerruese dhe mbajtën distancë derisa peshkaqeni iku larg. Nuk është bërë akoma e qartë si kishte përfunduar lopa në ujë, por mendohet se kishte qenë në një anije 500 metra larg nga bregu, kur kishte rënë në ujë.

Kameramani trim e zhyti kamerën e tij nën ujë për të filmuar momentin kur peshkaqeni 5 metra i gjatë gllabëroi lopën 200 kg. Gjatë kohës kur kameramani futi kamerën për të filmuar, duket qartë se peshkaqeni ka shqyer pjesën më të madhe të trupi të saj./tvklan.al

Comments